W ogrodzie, zwłaszcza zrównoważonym biologicznie, niezwykle ważne jest wykorzystywanie w pełni naturalnych nawozów wspierających prawidłowy wzrost roślin. Jednym z najprostszych, a przy tym najtańszych sposobów jest przygotowanie własnego kompostownika, gdzie następuje naturalny proces rozkładu materii organicznej przy udziale mikroorganizmów. Kompostowanie pozwala przekształcać odpady w wartościowy nawóz, bogaty w składniki odżywcze i próchnicę.

W doborze roślin do ogrodu wiele osób popełnia błąd, skupiając się jedynie na tym, jak prezentują się one w okresie od wiosny do jesieni. Zimą, która praktycznie ciągnie się od listopada do marca, taki ogród wygląda, jakby obumarł – nagie, szare gałęzie pozbawione są liści, na trawniku widać więcej ziemi niż trawy, a szarość i błoto sprawiają, że nikt nie ma ochoty przebywać w ogródku. Wbrew pozorom przez cały rok może to być miejsce do spędzania wolnego czasu – wystarczy tylko odpowiednio zadbać o otoczenie.

Towarzystwo zwierząt to ogromna przyjemność, ale też odpowiedzialność. Mając w domu koty czy psy, odpowiednio dostosowujemy wyposażenie wnętrz, by odpowiadało na potrzeby czworonoga oraz nie stanowiło dla niego zagrożenia. Dokładnie tak samo musimy zrobić z ogrodem – jeśli wypuszczamy do niego psa lub kota, konieczne jest wdrożenie pewnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i atrakcyjność strefy zewnętrznej.

Coraz więcej ogrodów to nie tylko duże tereny otaczające domy jednorodzinne, ale też niewielkie powierzchnie ziemi przylegające do mieszkań parterowych w nowych blokach. To właśnie bliskość sąsiadów, chodnika czy drogi sprawia, że chcemy jak najwięcej zachować tylko dla siebie i cieszyć się tak ważnym poczuciem prywatności. Sprawdź, jak możesz zaaranżować swój ogród, by stał się prawdziwym azylem!

Porozmawiajmy o Twoim ogrodzie

Napisz do nas lub zadzwoń, odpowiemy na wszelkie pytania związane z nasza ofertą
KONTAKT

Kontakt z nami

Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku!

  • Tel: 793-157-222
  • ul. Krótka 12a, 05-420 Józefów
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Facebook